MÓJ PRĄD 3.0 RUSZA JUŻ W LIPCU!

Z wielka przyjemnością możemy ogłosić, że znamy datę ponownego rozpoczęcia naboru do programu „Mój Prąd”.

Data rozpoczęcia 3 tury programu „MÓJ PRĄD” to 01.07.2021r.

Program „Mój Prąd” będzie finansowany ze środków unijnych, w którym koszty kwalifikowane stanowią wydatki poniesione w okresie od 1.02.2020 r. do 31.12.2023 r. To znaczy że wszyscy wnioskodawcy, którzy zakupili instalację przed ogłoszeniem naboru – ale po 31.01.2020 r. – będą mogli skorzystać z dofinansowania po spełnieniu innych warunków określonych w programie.

3 tura programu Mój Prąd nie będzie obejmowała tylko fotowoltaiki, ale również elementy dodatkowe takie jak ładowarki do samochodów elektrycznych, inteligentne systemy zarządzania energią w domu czy też magazyny energii.

Zasady, które będą obowiązywały w trzeciej odsłonie programu „Mój Prąd”

  • wytwarzanie i zużywanie energii elektrycznej z mikro instalacji fotowoltaicznych na własne potrzeby,
  • przedział mocy 2-10 kW,
  • inwestycje podłączone do sieci OSD,
  • koszty kwalifikowane od dnia 1 lutego 2020 r.
  • poziom dofinansowania zależny od zakresu rzeczowego inwestycji.

Ile będzie dotacji?

Wysokość dopłat nie jest jeszcze dokładnie znana, wiemy tylko, że to nie będzie stałą kwota tak jak w drugiej turze „Mojego Prądu” tj. 5000zł niezależnie od mocy instalacji czy wysokości inwestycji. Teraz wysokość dofinansowania będzie zależna od „zakresu rzeczowego inwestycji”.

W lipcu może być za późno – nie czekaj!

Program będzie obejmować instalacje zamontowane również w zeszłym roku – konkretnie po 1 lutego 2020.

A dlaczego w lipcu może być już za późno? Spójrzmy na to na przykładzie „Mój Prąd 2.0”, który zakończył się pod koniec tamtego roku. Pierwotna pula środków została wyczerpana na długo przed końcem programu. Uruchomiono dodatkową pulę w wysokości 100 milionów złotych. Jednak i te pieniądze bardzo szybko wyczerpano przed czasem. Dlatego niektórzy nie skorzystali z pieniędzy przeznaczonych w drugiej turze. Biorąc pod uwagę to, że te osoby na pewno będą chciały skorzystać z tej możliwości w nowej edycji. Dodajmy do tego właścicieli instalacji założonych między styczniem, a lipcem bieżącego roku, oczywistym jest to, że osób chętnych nie brakuje i pieniądze przeznaczone na 3 turę programu „Mój Prąd” mogą się wyczerpać wcześniej.

Dlatego nie czekaj z montażem i skontaktuj się z Nami. Nasz doradca chętnie odpowie na wszystkie pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *